SPOLU

Rozhovor s Ing. Tomášem Lejdarem, lídrem kandidátky SPOLU ve Šlapanicích

Tomáš Lejdar

  • absolvent elektrotechnické fakulty VUT v Brně
  • zakladatel firmy TIS Brno
  • zastupitel města Šlapanice
  • lídr kandidátky koalice SPOLU do komunálních voleb

Tohle všechno se dá o Tobě zjistit z Googlu. Kdo ale je Tomáš Lejdar podle Tebe?

To všechno souhlasí. Původně jsem z Olomouce, kde jsem studoval až do maturity na gymnáziu. A protože mě odmalička bavila elektrotechnika, byla moje další cesta bez váhání namířena do Brna na elektrotechnickou fakultu. Vystudoval jsem meziobor biomedicínské inženýrství. Pod tím si představ lékařské přístroje, rentgeny, CTčka, magnetické rezonance a podobně. Absolvoval jsem v roce 1998. Studentská léta jsem tedy prožil v Brně a už během studia jsem pracoval jako programátor. A u toho jsem už zůstal. V roce 2004 jsme společně se dvěma kolegy založili firmu, která vyvíjí software do nemocnic a kterou po celou její historii řídím. Mezitím jsem si ještě stihl najít skvělou ženu Hanku, se kterou mám tři děti.

 

Sedíme zrovna u Tebe doma ve tvé pracovně, je tu spousta knih různých žánrů. Také jsem si nemohl nevšimnout toho krásného klavíru v pokoji. Jaké vlastně jsou Tvoje záliby?

Zálib a koníčků mám docela hodně. Baví mě jazyky, obstojně se domluvím anglicky a francouzsky, na velmi jednoduché úrovni taky španělsky a rumunsky. Jazyky jsou takovou mojí branou k různým lidem na cestách. Zamiloval jsem si hlavně rumunské hory, proto ta rumunština. Kromě turistiky se ještě potápím a chodím cvičit jeden méně známý bojový sport. Hodně jezdím na kole a na lyžích. S klavírem moc kamarádi nejsme. Všechny děti i manželka hrají velmi dobře, já si stěží dokážu vybrnkat melodii, kterou se mám do příští zkoušky sboru naučit.

 

Že jsi členem Šlapanického chrámového sboru, vím. Také je možné Tě vidět, že nejen zpíváš, ale i moderuješ Rybovu Vánoční mši, kterou se sborem každý rok pro lidi organizujete.

To je pravda, já jsem sice nikdy na zpěv ani na žádný hudební nástroj do ZUŠky nechodil, ale Šlapanický sbor je skvělá skupina příjemných lidí. Jsem rád, že se mohu podílet na organizaci něčeho, co mě nejen baví, ale také vytváří ve Šlapanicích atmosféru a tradici.

 

Dnes tady však nejsme, abychom se bavili jen o Tvém soukromém životě, ale také o Tvém životě veřejném. Na začátku jsem řekl, že jsi v současnosti zastupitel města Šlapanice. Jaká zkušenost to pro Tebe je?

Zastupitelem za KDU-ČSL jsem něco přes dva roky. Čtenáře možná překvapí, že před osmi lety jsem byl voličem Čistých Šlapanic. Oslovili mě tehdy nejen svým programem o životním prostředí, ale i svým tehdejším přístupem. Věřil jsem zkrátka, že dokážou věci dělat jinak. Bohužel pro Šlapanice se jejich ideje a plány kamsi vytratily. Zklamali mě. A protože jen kritizovat je málo, řekl jsem si, že zkusím přinést něco nového. Před čtyřmi lety jsem se zapojil do kampaně KDU-ČSL a nakonec i na kandidátku a stal se zastupitelem. A do letošních komunálních voleb už budu společnou kandidátku KDU-ČSL, ODS a TOP 09 vést. Nabízím lidem našeho města svoje schopnosti a zkušenosti.

 

Máš jakožto lídr také nějakou vizi, co by se dalo pro Šlapanice udělat?

Samozřejmě. Mám představu, že bychom společně mohli Šlapanice posunout dál. Šlapanice jsou krásné město k žití. Chtěl bych, aby mladí lidé ve Šlapanicích mohli zůstat. Lidé staršího věku, kteří jsou mnohdy nositeli tradice a moudrosti, aby mohli ve Šlapanicích důstojně žít. Chybí mi u nás širší paleta, srozumitelnost a dostupnost ryze praktických služeb města. A co mi hodně vadí, je téměř nevyužité nábřeží a tok Říčky.

 

SPOLU

pro koncepční rozvoj Šlapanic ve vztahu k lidem a k přírodě

SPOLU

pro otevřený, moderní a funkční úřad

SPOLU

pro zodpovědný přístup k městskému rozpočtu

SPOLU

pro Šlapanice jako moderní město pro život

© 2021 SPOLU pro Šlapanice